EARTH POSITIVE

EarthPositiveEarthPositive™ Ubrania Neutralne dla Klimatu – EarthPositive® Apparel.

EarthPositive™ to T-shirty, bluzy i kurtki bez nadruków produkowane wyłącznie przy wykorzystaniu odnawialnej ekologicznej energii wiatru i słońca. EarthPositive™ jest ekologiczną rewolucją w procesie produkcji odzieży do personalizacji.

EarthPositive™ jest przesłanie skierowane dla świata biznesu oraz mody, aby podjąć natychmiastowe działania mające na celu zwalczanie zmian klimatycznych.

Odzież EarthPositive™ na każdym etapie produkcji jest wytwarzana przy zachowaniu wszelkich rygorystycznych norm ekologicznych oraz etycznych. Energia potrzebna do jej wytworzenia pochodzi w 100% ze źródeł odnawialnych tj. zrównoważonej energii wiatru oraz słońca. Dzięki temu emisja CO2 jaka jest wydzielana do atmosfery podczas procesu produkcji została zredukowana o 90%.

TABELA REDUKCJI CO2

Rolnictwo o "Niewielkiej Ingerencji": specjalnie wybrano do produkcji regiony, gdzie bawełna organiczna jest sadzona i zbierana ręcznie bez mechanizacji, a ponieważ rolnictwo ekologiczne nie używa nawozów chemicznych opartych na ropie naftowej, pestycydów i herbicydów, jest ono mniej uzależnione od paliw kopalnych.

Ograniczona emisja gazów cieplarnianych: odzież EarthPositive™ jest produkowana w Indiach za pomocą urządzeń ograniczających emisję gazów cieplarnianych, z bawełny ekologicznej, i jest dystrybuowana za pośrednictwem ekologicznych magazynów i biur w Londynie, które używają tylko odnawialnej zielonej energii. EarthPositive™ jest w 100% ekologicznym produktem, i spełnia wymogi standardu Global Organic Textile Standard i jest poświadczonym przez Unię Kontroli i Stowarzyszenie Ziemi.

EarthPositive™ jest wolny od GM.

UCZCIWA PRAKTYKA HANDLOWA

Fair Wear Zgodnie z normami ekologicznymi, rolnicy i pracownicy rolni są chronieni przez surowe kryteria społeczne, a cały proces produkcji jest dokładnie śledzony i nadzorowany. Cała produkcja jest objęta zakazem stosowania trujących pestycydów i defoliantów, które mogą poważnie szkodzić zdrowiu rolników i ich rodzin. Normy te również zapewniają ochronę ubogim rolnikom z trzeciego świata z podległości spółkom chemicznym produkujących pestycydy.

GODNOŚĆ PRACOWNIKÓW

Aby pomóc uporać się z niesprawiedliwością społeczną często widzianą w produkcji, powszechnie znaną jako wyzysk w pracy, idziemy dalej tworząc przejrzysty łańcuch produkcyjny, który jest nadzorowany poprzez niezależny audyt wykonywany przez Fair Wear Fundation. Fair Wear Fundation istnieje w celu promowania uczciwych warunków pracy w przemyśle odzieżowym.

ENVIRONMENTAL

Odzież EarthPositive™ jest produkowana z myślą, aby zachować najwyższe możliwe standardy środowiskowe, społeczne i etyczne, w jednej z najbardziej szkodliwych dla środowiska gałęzi przemysłu na świecie, i dostarczyć przemysłowi muzycznemu, modzie i firmom promocyjnym znane produkty, z którymi będzie możliwe promowanie świadomości i podjęcie działań w sprawie zmian klimatycznych. Teraz, skromny T-shirt, najbardziej podstawowe ubranie do przekazywania nazwy marki, identyfikacji wizualnej lub politycznego sloganu stał się produktem środowiskowym.

PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA

Przyjazne koszulki Odzież EarthPositive™ spełnia wymogi standardu Oeko-Tex 100 Standard, klasa I. Oeko-Tex 100 Standard jest gwarancją bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych i barwników dla zdrowia ludzkiego. Oznacza to również, że z większą starannością przyjmujemy metody produkcji przyjazne dla środowiska całej produkcji odzieży EarthPositive™.

SIŁA WIATRU

Wiatrowa energia do produkcji odzieży Podstawowym źródłem energii wykorzystywanym przy produkcji odzieży EarthPositive™ jest trzydzieści masywnych turbin wiatrowych, które generują ciągłe źródło energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

CO TO ZNACZY NEUTRALNE DLA KLIMATU?

Neutralne dla klimatu oznacza, że przemysłowa emisja gazów cieplarnianych została obniżona do poziomów sprzed rozwoju przemysłu poprzez niewielki wpływ (niską emisję) rolnictwa ekologicznego i produkcji przemysłowej, zastępując energię z elektrowni zasilanych paliwami kopalnymi energią z odnawialnych źródeł czystej energii z turbin wiatrowych oraz energii słonecznej.

BRAK EMISJI GAZÓW CIEPLARNIANYCH CO2

Neutralne to termin najczęściej używany do opisania stanu, gdy emisji CO2 została całkowicie ograniczona przez zakup odpowiednich filtrów. Reprezentuje on "najniższej jakości" metodę osiągnięcia stanu ograniczenia emisji gazów i jest odrzucana przez EarthPositive™ jako metoda wiarygodna. Jedyny sposób działań to rzeczywista zmiana praktyk produkcyjnych i zmniejszenie emisji zanieczyszczeń, które przyczyniają się do globalnego ocieplenia. Można to osiągnąć jedynie przez zmniejszenie zużycia energii oraz przejścia od paliw kopalnych do energii odnawialnej.

UWAŻNIE WYBIERAJ BAWEŁNĘ, KTÓRĄ NOSISZ

Sprawiedliwy handel Gwarantujemy, że nie wykorzystujemy bawełny z Uzbekistanu gdzie korzystanie z przymusowej pracy dzieci ma charakter endemiczny. Wynika to z zaleceń Fundacji Sprawiedliwości Środowiskowej "Clean Cotton Campaign". Pełna możliwość śledzenia produkcji certyfikowanej bawełny organicznej pozwala nam dać taką gwarancję.

NISKIE ZUŻYCIE WODY

Eko aby uzyskać 1 kg bawełny, równowartości jednego T-shirtu i pary jeansów potrzeba zużyć więcej niż 20.000 litrów wody. Dlatego też wybraliśmy na hodowlę region, który otrzymuje do 95% wody z deszczy monsunowych. Ważnym aspektem było dla nas stwierdzenie, w jaki sposób deszcz monsunowy zmniejsza zapotrzebowanie na wodę, która nawadnia na dużą skalę pola bawełny. Zwykle konwencjonalna hodowla bawełny często pozbawia lokalne wioski ograniczonych zasobów wody poprzez ich odprowadzanie z jezior i rzek.

EarthPositive™ został zaprojektowany jako realna alternatywa dla tanich tradycyjnych promocyjnych T-shirtów. Wykazaliśmy, że trwałość może być wykorzystana do przewagi nad konkurencją.

OSZCZĘDZAJ WODĘ!

Przetwarzanie ścieków z barwnikami odbywa się w kontrolowanym zamkniętym obiegu oczyszczania systemu, który korzysta z łączenia stawów, filtracji piaskiem i odwróconą osmozę do konwertowania ścieków do czystej wody.

BIODEGRADOWALNE OPAKOWANIA

Recykling Odzież EarthPositive™ jest spakowana w biodegradowalne opakowania PVC-free, i w 100% pochodzące z recyclingu pudełka kartonowe.

TRANSPORT

EarthPositive™ ma politykę "No Airfreight". Nie transportujemy naszych towarów drogą powietrzną, zamiast tego używamy kontenerowej żeglugi oceanicznej, a co za tym idzie emisja gazów cieplarnianych generowanych przez transport naszej odzieży do Europy, Japonii i USA jest znikoma. Odzież EarthPositive™ nie powinna być krytykowana za swoją niezdolność do rozwiązania kwestii bezpieczeństwa transportu światowego i kwestii energetycznych, ale możemy zapewnić, że nasze własne metody produkcji nie robią nic, aby przyczynić się do szkód wyrządzanych środowisku naturalnemu, niesprawiedliwości społecznej i zmian klimatycznych.

PRZEJRZYSTOŚĆ

Projekt rozwoju odzieży EarthPositive™, który do dnia zakończenia zajął dwa lata, zapewnił branży odzieżowej plan etycznej i zrównoważonej produkcji. The Carbon Trust zwrócił się do EarthPositive™ o udostępnienie naszych badań przemysłowi odzieżowemu tak, aby inni mogli wdrażać naszą politykę ekologicznej i etycznej produkcji odzieży.

OZNACZANIE ZAWARTOŚCI CO2

Zawartość CO2 Odzież EarthPositive™ zmniejszyła zwartość emisji CO2 przy produkcji jednego T-shirta nawet o 90%. Jednakże konsumenci wymagają niezależnego procesu weryfikacji. Carbon Trust zajmuje się weryfikacją zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Etykieta „redukcja emisji dwutlenku węgla” działa weryfikacyjnie i informacyjnie w stosunku do emisji CO2 przy produkcji odzieży EarthPositive™. Metoda ta tworzy jedyny standard w Wielkiej Brytanii dotyczący emisji CO2 podczas produkcji odzieży.

OSZCZĘDZAJ KLIMAT – PIERZ W CHŁODNEJ WODZIE

Odzież EarthPositive™ może być prana w temperaturze do 30°C, jednak prosimy konsumentów EarthPositive™ o rozważenie skutków pracy domowych pralek i suszarek bębnowych, których wyeliminowanie może przyczynić się do zmniejszenia nawet o 80% zużycia energii stosowanej przy konwencjonalnej konserwacji wyrobów bawełnianych. Oprócz standardowej instrukcji prania nasza odzież posiada etykiety „SAVE THE CLIMATE - WASH COOL - LINE DRY”. Polecamy również eko-przyjazne detergenty, które są minimalnie toksyczne dla organizmów wodnych i ulegną szybkiej i całkowitej biodegradacji.