VEGAN

VEGAN

Moda wegańska –są to ubrania, buty i dodatki, które nie zawierają skór, futer, wełny, skór egzotycznych ani żadnych innych materiałów pochodzenia zwierzęcego.

Ponieważ coraz więcej ludzi obiecuje, że nigdy więcej nie ubierze się w „okrucieństwo”, sprzedawcy detaliczni i projektanci odpowiadają na zapotrzebowanie na ubrania przyjazne zwierzętom.

W wielu sklepach można łatwo znaleźć modne produkty niezawierające składników pochodzenia zwierzęcego. Niektóre firmy idą dalej, zapewniając , że wszystko, co sprzedają, jest w 100% wegańskie, i wyraźnie umieszczają logo VEGAN APPROVED na swoich produktach wegańskich.

Logo PETA APPROVED VEGAN jest sposobem na rozpoznawanie tych postępowych firm - i pomaga etycznym konsumentom określić, czy dany produkt nie wspierają wykorzystywania zwierząt.

Fundacja People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) to organizacja charytatywna z siedzibą w Wielkiej Brytanii, której celem jest ustanawianie i ochrona praw wszystkich zwierząt. Podobnie jak ludzie, zwierzęta są zdolne do cierpienia i mają interes w prowadzeniu własnego życia; dlatego nie możemy ich używać - do eksperymentowania, jedzenia,produkcji odzieży,czy dostarczania rozrywek. PETA i ich filie na całym świecie edukują decydentów i opinię publiczną na temat okrucieństwa wobec zwierząt i promują zrozumienie prawa wszystkich zwierząt do traktowania z szacunkiem. https://www.peta.org/about-peta/contact-peta/

Polecamy produkty posiadające certyfikat Peta Approved VEGAN w naszym sklepie, m.in:

To tylko wybrane produkty. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu.