.

Odzież ekologiczna z kolekcji Fair Share

Odzież dla tych których interesuje los innych.... 

Płaca wystarczająca na utrzymanie jest prawem człowieka. Produkty opatrzone etykietą Fair Share mają niewielki dodatek cenowy, który jest przekazywany bezpośrednio pracownikom w Indiach w celu podniesienia ich dziennego wynagrodzenia.
Dodanie nawet 10 pensów do ceny koszulki lub 54 pensy do ceny bluzy spowoduje 50% wzrost płac najbiedniejszych pracowników w naszej fabryce w Indiach.
Taka mała zmiana robi dużą różnicę….

Continental Clothing Co, współpracując z Fair Fashion Network i BSD Consulting, wdrożyło program, który ma na celu zapewnienie godnego życia pracownikom przemysłu odzieżowego w naszej fabryce w Indiach.
Pierwszy etap podwyżki płac zaczął obowiązywać od 1 stycznia 2016 roku i objoł wszystkich pracowników fabryki.
Płaca powinna pokryć podstawowe potrzeby pracowników i ich rodzin oraz pozwolić na pewne oszczędności. Praca powinna trwać 48 godzin w tygodniu.

Punkt odniesienia został obliczony dla minimalnych zarobków wymaganych do zapewnienia godnego życia typowej rodzinie w okolicy.
Różnica między bieżącą, a potrzebną płacą została następnie przeliczona na dodatkową kwotę, którą należy zapłacić za każdą sztukę odzieży wyprodukowaną w fabryce.
Premia dodana do zakupu każdej sztuki odzieży jest udokumentowana jako osobna pozycja i idzie bezpośrednio do pracowników z ich miesięcznym wynagrodzeniem.

Koszulka ekologiczna FAIRTRADE unisex Koszulka ekologiczna FAIRTRADE unisex
Koszulka ekologiczna damska Koszulka ekologiczna damska
Bluza z kapturem Unisex Bluza z kapturem Unisex