ECOVERO

ECOVERO

Continental wprowadza tkaninę EcoVero ™


Continental Clothing Co nadal wspiera zrównoważony rozwój, wprowadzając nową gamę ekologicznych produktów z certyfikowanych źródeł odnawialnych.
W ostatnim dziesięcioleciu świadomość ekologiczna konsumentów stale rosła. Coraz więcej ludzi chce być bardziej świadomych swojej siły nabywczej i wpływu, jaki ich wydatki mają na środowisko. Oczekuje się, że konsumpcja tekstyliów podwoi się do 2025 r., a branża poszukuje bardziej zrównoważonych rozwiązań o minimalnym śladzie ekologicznym dla przyszłości fast-fashion. Osiągnięcie tak niskiego wpływu na środowisko wymaga opracowania przyjaznych dla środowiska surowców i zrównoważonych procesów produkcyjnych.

LENZING ™ sprostał temu niewykorzystanemu zapotrzebowaniu rynku na bardziej zrównoważoną wiskozę, wprowadzając włókna ECOVERO ™, które wyznaczyły nowy standard w oparciu o trzy kluczowe filary:
1. wykorzystanie źródeł drewna z certyfikatem FSC / PEFC
2. ekologiczny proces produkcji (znacznie niższa emisja Co2 i zużycie wody) oraz pełną przejrzystość łańcucha dostaw, umożliwiając pełną identyfikację włókien w produkcie końcowym.
W czasach, w których zużycie tekstyliów jest na najwyższym poziomie od lat, włókna LENZING ™ ECOVERO ™ przyczyniają się do czystszego i bardziej odpowiedzialnego środowiska.Nowy standard ekologicznej wiskozy.


Tradycyjna wiskoza to sztucznie wytwarzane włókno celulozowe, które uzyskuje się poprzez chemiczną obróbkę zrębków drzewnych, które są zwykle pozyskiwane z zagrożonych lasów deszczowych i monokultur intensywnie nawadniających, przyczyniając się do globalnego kryzysu wylesiania i powodując toksyczne i szkodliwe skutki dla ludzi i planety.

Włókna ECOVERO ™ są wytwarzane z miazgi drzewnej, naturalnego i odnawialnego surowca. Drewno pochodzi ze zrównoważonych plantacji leśnych, które są w 100% certyfikowane przez wiodące w branży stowarzyszenia, takie jak Forest Stewardship Council (FSC).
LENZING ™ prowadzi kompleksową politykę pozyskiwania drewna, która zapewnia, że ​​do produkcji wiskozy wykorzystywane są tylko najbardziej zrównoważone źródła drewna.

Produkcja włókien LENZING ™ ECOVERO ™ generuje do 50% mniejsze zużycie wody w porównaniu z wiskozą pozyskiwaną tradycyjnie. Emisje CO2 i zużycie zasobów paliw kopalnych są zmniejszone o połowę w porównaniu ze średnią w branży. W przeciwieństwie do włókien sztucznych, tkanina jest wykonana w 100% ze źródeł odnawialnych, dzięki czemu włókno jest w pełni biodegradowalne.

Specjalny system produkcji umożliwia identyfikację włókien wiskozowych marki LENZING ™ ECOVERO ™ w produkcie końcowym, nawet po długich etapach przetwarzania tekstyliów i konwersji w łańcuchu wartości. Dzięki temu możemy mieć całkowitą pewność, że nasz produkt zawiera tylko ekologiczną wiskozę.

„Dzięki tej specjalnej technologii identyfikacji włókien ECOVERO ™ wspieramy trend w branży modowej w kierunku większej przejrzystości. Coraz ważniejsza staje się wiedza, skąd pochodzą produkty i jaką ścieżkę przebyli” wyjaśnia Robert Van De Kerkhof, dyrektor handlowy.
Ta unikalna technologia identyfikacji jest bardzo ważna zarówno dla producentów, jak i marek, ponieważ wspiera trend w kierunku większej przejrzystości i zapewnia konsumentom ich przyjazne dla środowiska wybory. Markowe włókna wiskozowe są produkowane w Lenzing w Austrii i Nanjing w Chinach. Oba zakłady produkcyjne spełniają surowe wytyczne oznakowania ekologicznego UE. Ten znak doskonałości środowiskowej jest przyznawany tylko produktom i usługom, które mają znacznie mniejszy wpływ na środowisko w całym ich cyklu życia, od wydobycia surowców po produkcję, dystrybucję i utylizację.

Konwencjonalna wiskoza VS LENZING ™
Co jest nie tak z konwencjonalną wiskozą?
Drewno często pochodzi z zagrożonych lasów deszczowych.
Surowiec jest wysyłany na całym świecie, powodując emisję ogromnej ilości CO2.
Toksyczny siarkowodór i dwusiarczek węgla służą do rozkładania drewna. W większości przypadków gazy te wyciekają i powodują szkody w środowisku.
Do produkcji potrzeba także ogromnej ilości energii i wody.
W większości przypadków tylko 30% surowca jest wykorzystywane, a pozostałe 70% jest wyrzucane.
Co sprawia, że ​​ECOVERO ™ jest lepszym wyborem?
LENZING ™ wykorzystuje wyłącznie drewno z certyfikatem FSC i PEFC ze zrównoważonych plantacji leśnych.
Drewno pozyskiwane jest lokalnie, co ogranicza emisję CO2 o 50%.
Proces w cyklu zamkniętym oznacza, że ​​cała woda i chemikalia używane podczas procesu produkcji są poddawane recyklingowi i ponownie wykorzystywane, co powoduje 0% wpływ zanieczyszczenia.
Tylko czysta woda chłodząca opuszcza obieg, co powoduje o 50% mniejsze zużycie energii i wody.